Grand Prix van Woerden

De regionale schaakbond SGS organiseert ieder jaar een serie jeugdtoernooien onder de noemer “Grand Prix”. Deze toernooien worden gehouden in diverse steden, met behulp van de desbetreffende lokale club. het afgelopen decennium werd dit georganiseerd door Jeugdclub de Zwarte Olifant. In 2019 wordt dit toernooi voor het eerst met ondersteuning van Schaakclub Woerden gehouden in het Minkema College. Onze jeugdleider, Jan Hoosbeek, heeft hier het grootste aandeel in.

Aan Grand-Prix-toernooien mag iedereen meedoen die in aanmerking komt voor een jeugdrating. Dat wil zeggen, je mag op 1 januari van het lopende seizoen niet ouder zijn dan 16 jaar. Je hoeft geen lid te zijn van een schaakclub.Er wordt in de hogere groepen gespeeld met een klok: de bedenktijd is 15 minuten per persoon. De indeling is op speelsterkte (dus niet op leeftijd). De spelers worden ingedeeld in groepen van acht spelers.