Verrassingen, dat is waar het om draait. Als de ranglijst zo zou worden zoals aan het begin bepaald door de ratings dan zou dit toernooi een stuk minder interessant zijn. Maar, aan verrassingen geen gebrek dit jaar. In de eerdere twee ronden werden al punten afgesnoept van Henk de Heer, Jim Reed en Marcel van Oort. Toch drie man die met een strijdlustige instelling aan dit toernooi waren begonnen. Deze ronde kostte Marcel Schröer een half puntje, hij kon de winst niet vinden tegen Henk Dankers, die tot nog toe een sterk toernooi speelt, en daarmee belandden zij beide in de achtervolgende groep op de drie koplopers.
Eén van die koplopers is Sten Goes. Vorige week noemde ik Jan Hoosbeek nog een outsider, deze week liet hij blijken dat dat niet geheel onterecht was. In één of andere Siciliaanse variant deed Jan het met 250 rating punten minder bepaald niet slecht tegen Sten. Hij leek even te kunnen gaan winnen maar koos niet voor de juiste voortzetting in de tijdnoodfase en verloor alsnog de partij.
De tweede koploper is Ed Oosterlaken, die uitkomt voor Oudewater. Hij speelde gedegen tegen Ton Strik en zette daarmee zijn totaal ook op drie punten. Een nette prestatie, deze winstpartij en de gewonnen partij tegen Pia van Rossum in ronde 2. Dat zijn toch twee schakers die allebei wel eens wat mensen uit de top van de club laten struikelen.
De derde koploper is een verrassende: Jean de Goeij. Hij versloeg Mariet Mourits, Marcel Flohr en Frank van de Pavoordt en mag hierdoor in de vierde ronde waarschijnlijk aantreden tegen clubgenoot Ed Oosterlaken. Zou hij nog een scalp kunnen toevoegen aan zijn verzameling?
Verder kijk ik nog uit naar de volgende partij van Leo de Vos, de man die eerder al Sjaak Oosterlaken en Henk de Heer versloeg. Kan hij zijn sterke spel uit de eerste twee ronden voortzetten?
Oh ja, nog een paar opmerkingen tot slot:
- Sjaak, ik weet hoe je je voelt, maar verliezen van Piet Brouwer in deze vorm vindt ik zelf geen schande meer...
- Helaas was er nog iemand die door zijn vlag ging omdat hij een kwartier extra tijd had verwacht...
- Nog een speler in bloedvorm: Gert Boelhouwer. Een lintje doet wonderen begrijp ik!
- Prijs voor de eerste vork met houtwinst schuift door naar de volgende ronde.
- Bij gebrek aan reacties op de prijs voor de snelste winst tegen een hoger gerate tegenstander wordt deze prijs toegekend aan Jean de Goeij die aan bord 4 met bijna 250 punten minder won van Frank van de Pavoordt.